Волонтери просять Президента України підтримати реконструкцiю дороги до Маняви

Волонтери проекта Manyava International Project 2020 fund.org.ua  звертаються до Офiса Президента України для термінового ремонту дороги в с Манява та Маркова, Солотвино та сусiднiх сіл.

Шановний Президенте, Володимир Зеленський, просимо вас звернути увагу на стан доріг у Івано-Франківській області, а зокрема на дорогу до сіл Солотвино, Манява. Це дорога, яка сьогодні потребує капітального ремонту. Нині вона знаходиться у жахливому стані. Всюди ями, розміром по кілька метрів. Це створює аварійні ситуації та унеможливлює безпечне пересування транспортних засобів.

У зв’язку з тим, що місцева громада самостійно власними силами не спроможна вирішити болючу проблему для жителів сіл, просимо вас повпливати на цю ситуацію.

22 липня 2019 року Ви, Президент України Володимир Зеленський, видали Указ «Про розвиток регіону українських Карпат» з метою стимулювання соціально-економічного розвитку, підвищення інвестиційної привабливості, розбудови рекреаційного, туристичного та етнокультурного потенціалу регіону українських Карпат, яким передбачено затвердити у двомісячний строк Державну програму розвитку регіону українських Карпат на 2020 — 2022 роки з урахуванням Концепції розвитку гірських територій українських Карпат; передбачити у проектах закону про Державний бюджет України на 2020 та наступні роки видатки, необхідні для реалізації Державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020 — 2022 роки.

Ви говорите про проблеми нерозвиних транспортних мереж, соціальної, енергетичної та телекомунікаційної інфраструктури; низький рівень використання рекреаційного, туристичного та людського потенціалу для економічного розвитку регіону.

Мова йде про дорожнє сполучення, на якому не велися капітальні ремонти з 90-х років. Крім того, громадяни вказаних сіл найбільше постраждали від цьогорічної та повеней минулих років. Багато автобусів з туристами, прямуючи з Буковеля до Манявського водоспаду вказаним шляхом, практично застрягають на цій ділянці дороги і бажання туристів не раз відвідати прекрасний, мальовничий край відпадає одразу ж.

Наголошуємо на тому, що ця дорога веде до Манявського монастиря, який у свій час був найсильнішим культурним та просвітницьким центром Західної України, а сьогодні є місцем паломництва багатьох вірян. Також у Маняві знаходиться Блаженний камінь, біля якого люди загадують бажання і Манявський водоспад, який є найбільшим у Карпатах.

З історії знаємо, що усі князі, гетьмани, починаючи з Богдана Хмельницького, Івана Виговського з’їжджалися саме у Маняву. Усі президенти незалежної України теж неодноразово бували у Манявській обителі, як, зрештою, і велика кількість іноземних гостей і делегацій. Це українська святиня, твердиня православ’я, названа «українським Афоном», у якій свого часу несли послух понад 300 монахів.

Просимо вас повпливати на ситуацію з ремонтом дороги, бо до нині цим питанням практично ніхто не займався, а відновлені 140 метрів асфальтного покриття у Маняві не вирішують ситуацію зовсім.

Показовим є випадок, коли Ви, Президент, доручив новообраному народному депутату України Андрію Іванчуку, віднайти 175 мільйонів і допомогти відремонтувати дорогу протяжністю у 14 км в с. Космач, Косівського району що на Івано-Франківщині, якої також немає з 1991 року. Тут головне – політична воля, бажання чиновників вирішити це питання.

fund.org.ua

Великий Манявський скит

БО «МБФ «ДЕМОКРАТІЯ ТА РЕФОРМИ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *